حضور پالایشگاه تبریز با دو طرح فناورانه در نمایشگاه رینوتکس

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: این پالایشگاه در هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ) با دو طرح ابتکاری و فناورانه تولید روغن پایه گروه 2 و تغییر کاربری واحد تبدیل کاتالیستی به واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک شرکت کرده است.

غلام رضا باقری دیزج افزود: تغییر کاربری واحد تبدیل کاتالیستی به واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک کار ابتکاری و فناورانه کارشناسان پالایشگاه تبریز با هدف تبدیل نفتای سبک به محصول ایزومریت می باشد که 10 میلیون یورو هزینه شده است.
وی همچنین با اشاره به اجرای طرح بنزین سازی جدید، ادامه داد: هدف از اجرای این طرح افزایش و ارتقا کیفی بنزین تولیدی به استاندار EU-IV به میزان یک میلیون لیتر در روز با ظرفیت 20 هزار بشکه در روز می باشد که 265 میلیون یورو هزینه شده است.
باقری دیزج یادآور شد: ماحصل اجرای این 2 طرح بنزین سازی جدید و تغییر کاربری واحد تبدیل کاتالیستی به واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک تولید بنزین یورو 5 است.
وی همچنین به اجرای طرح ابتکاری و فناورانه دیگر پالایشگاه تبریز اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح فناروانه تولید روغن پایه گروه 2 (گرید 180N ) که یک میلیون یورو هزینه شده میزان واردات روغن پایه گروه 2 مصرفی واحد اختلاط و تولید روغن های روانساز در راستای تکمیل زنجیره تامین 80 درصد کاهش یافته است.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز ادامه داد: اجرای این طرح همچنین موجب ایجاد ارزش افزوده برای محصول آیزویسایکل تولیدی شده است.
وی خاطرنشان کرد: شرکت پالایش نفت تبریز علاوه بر اینکه توانایی ها و طرح های فناورانه خود را در این نمایشگاه عرضه کرده است، اقلام مورد نیاز پالایشگاه تبریز را در راستای خودکفایی، حمایت از کالای ایرانی و تقویت تولید ملی ارایه کرده است. و از سازندگان داخلی دعوت نمود ضمن بازدید از نمایشگاه با نیازمندیهای صنایع آشنا شده و اهتمام خود را برای رفع آن مبذول فرمایند
گفتنی است این نمایشگاه تا ۱۷ آبان ۹۸ ادامه دارد و پالایشگاه تبریز پذیرای قدوم بازدید کنندگان، صنعتگران، شرکت‌های دانش‌بنیان و سازندگان داخل از ساعت ۱۶ لغایت ۲۱ در سالن امیرکبیر نمایشگاه بین‌المللی تبریز غرفه پالایش نفت تبریز است.