مسابقات قرآن شرکت پالایش نفت تبریز برگزار شد

مرحله مقدماتی دومین دوره مسابقات قرآن و اذان شرکت‌های پالایش خصوصی کشور عضو انجمن صنفی با رویکرد توسعه فرهنگی و رونق تولید در شرکت پالایش نفت تبریز برگزار شد.

مرحله مقدماتی دومین دوره مسابقات قرآن کریم و اذان شرکت‌های پالایش خصوصی کشور عضو انجمن صنفی با رویکرد توسعه فرهنگی و رونق تولید روز جمعه، ۲۲ آذرماه در شرکت پالایش نفت تبریز برگزار شد.

شاکر خفائی، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت پالایش نفت تبریز با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات قرآنی در طول سال جز برنامه‌های اصلی پالایش نفت تبریز است، گفت: در این دوره از مسابقات ۳۲۸ نفر حضور دارند که از این تعداد ۱۶۱ نفر آقا و ۱۶۷ نفر نیز بانو هستند که در دو بخش کتبی و شفاهی شامل رشته‌های اذان، قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ تخصصی، صحیح‌خوانی و مفاهیم در پنج رده سنی به رقابت می‌پردازند.

وی با تأکید بر اینکه قرآن بهترین راه‌ها و قوانین را برای بشریت عرضه می‌کند، افزود: جهت حفظ کیفیت مستمر مسابقات و نیز حفظ خانواده بزرگ قرآنی این سازمان که از اهداف اصلی برگزاری مسابقات قرآنی است چند نفر از مدیران شرکت نیز در این دوره از مسابقات شرکت کرده‌اند.

خفایی تأکید کرد: خدا را شاکریم که روز به روز قرآن و مفاهیم آن و شوق به آن و آموختن و حفظ و تدبر در آن در کشور توسعه پیدا می‌کند و اینها از برکات انقلاب اسلامی است؛ ولی با این حال ما از قرآن بسیار دوریم و باید تلاش کنیم تا آموزه‌های قرآن به‌درستی به فرزندانمان آموخته شود و در این زمینه شرکت پالایش نفت تبریز برای تحقق این اهداف با برگزاری مسابقات قرآن و کلاس‌های آموزشی توسط اساتید مجرب در این راستا قدم‌های ارزنده‌ای بر می‌دارد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت پالایش نفت تبریز، در پایان بیان کرد: منتخبان این دوره از مسابقات به مرحله کشوری که اسفندماه سال جاری در مشهد برگزار خواهد شد راه پیدا می‌کنند.